کارگاه‌های کنفرانس
در دومین دوره‌ی کنفرانس ملی انفورماتیک ایران، کارگاه‌های متعددی برگزار خواهد شد که شرکت در آن‌ها برای عموم ثبت‌نام کنندگان آزاد است.

  صبح بعد از ظهر
  روز تاریخ 9:00-10:30 11:00-12:30 14:00-15:30 16:00-17:30
  جمعه 99/10/05 (ج) (ج) (ج) (ج)
  شنبه 99/10/06 (م)
  یکشنبه 99/10/07 (م)
  دوشنبه 99/10/08 (م)
  سه‌شنبه 99/10/09 (ی) (ی) (ی)
  چهارشنبه 99/10/10 (ت) (ت)

مطالب در نظر گرفته شده:

(ج) جبر خطی برای یادگیری ماشین
در این کارگاه ۶ ساعته قصد داریم تا از دید جبر خطی الگوریتم های یادگیری ماشین را مورد بررسی قرار دهیم. الگوریتم های رگرسیون خطی، LDA و PCA را بیان می کنیم و به پیاده سازی این الگوریتم ها در پایتون خواهیم پرداخت. بعد از این کارگاه شرکت کنندگان قادر هستند تا الگوریتم های یادگیری ماشین و یادگیری عمیق که بر اساس جبر خطی توسعه داده شده اند را فراگیرند.
ارائه دهنده: دکتر امیر‌حسین هادیان فارغ التحصیل علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی است و در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد در رشته علوم شناختی دانشگاه شهید بهشتی در حال تحصیل است. همچنین او در آزمایشگاه پردازش سریع پژوهشگاه دانش‌های بنیادی به عنوان پژوهشگر در حال کار است.

(م) مهندسی بلاکچین
بیت کوین و دیگر رمز ارزها در سالیان گذشته توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. در این کارگاه نگاهی به طراحی بیت کوین و دیگر رمز ارزها و نحوه ی عملکرد آنها می اندازیم. همچنین سعی خواهیم کرد برای مثال شروع به ماینینگ رمز ارزهای قابل ماین توسط کامپیوترهای شخصی بپردازیم.
ارائه دهنده: دکتر شراره علیپور در حل حاضر پژوهشگر پسا دکتری در پروهشگاه دانش های بنیادی است. علیپور در سال ۱۳۹۵ از رساله دکترای خود در دانشگاه شریف تحت نظارت دکتر قدسی دفاع کرده است. حوزه ی تحقیقاتی اومورد علاقه او در زمینه علوم کامپیوتر نظری و الگوریتم است. همچنین حوزه بلاک کچین نیز از علایق تحقیقاتی او است.

(ی) یادگیری ماشین در تحلیل داده های مالی
تحلیل سیستم های پیچیده، مانند بازارهای مالی، حوزه ای از علم است که به علت پیچیدگی بیش از حد، قابل تحلیل با ابزارهای رایج نبوده و به همین علت مورد توجه دانشمندان علم داده و یادگیری ماشین قلرار گرفته است. دانشگاه های معتبر جهان، در دوره های تحصیلات تکمیلی، پژوهش هایی در این حوزه انجام می دهند. در این کارگاه می خواهیم به توسعه یک سامانه مبتنی بر یادگیری ماشین بپردازیم که به تحلیل بازارهای مالی ملی بپردازد. طی نمودن فرآیند داده کاوی شامل استخراج ویژگی، پیش پردازش، انتخاب ویژگی، مدلسازی، ارزیابی مدل، تجمیع ملدل ها و ایجاد ابر مدل و از جمله ویژگی های این کارگاه تئوری/عملی است.
ارائه دهنده: مهندس ابوالفضل تذری در سال 1388 با انتشار چهار مقاله در مجلات و کنفرانس های معتبر، فوق لیسانس هوش مصنوعی را دریافت نموده و با وجود پذیرش اولیه از دانشگاه فردوسی مشهد و بورس تحصیلی از دانشگاه سنگاپور، از ادامه تحصیل منصرف شده و یک شرکت فناورانه در حوزه هوش مصنوعی تاسیس می نماید. 5 سال سابقه تدریس در دانشگاه، مشارکت در پروژه های ملی و فرا ملی، برگزاری دوره های یادگیری ماشین در بنیاد خوارزمی و ... از جمله سوابق ایشان است.

(ت) تئوری بازی
هدف از برگزاری این دو کارگاه، آشنایی با مبحث نظریه الگوریتمی بازی‌ها است. در جلسه ابتدایی کارگاه نظریه بازی‌ها به صورت مختصر معرفی و المان‌های یک بازی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در ادامه به مبحث طراحی مکانیزم ها و الگوریتمهای طراحی مکانیزم می‌پردازیم. در مبحث طراحی مکانیزم، هدف طراحی قانون و یا الگوریتم در محیط‌های استراتژیک است.
ارائه دهنده: دکتر مسعود صدیقین، پژوهشگر پسا دکتری در پروهشگاه دانش های بنیادی است. وی دکتری خود را در رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف در سال 1398 دریافت کرده است. علایق تحقیقاتی وی شامل الگوریتم های تقریب ، تئوری بازی الگوریتمی و طراحی مکانیزم و انتخاب اجتماعی محاسباتی است.


توجه: افرادی که در کارگاه‌های فوق شرکت می‌نمایند و درخواست صدور گواهی‌نامه‌ی شرکت در کنفرانس را دارند، می‌بایست مبلغ ۳۰ هزار تومان اضافه بر مبلغ ثبت نام در کنفرانس پرداخت نمایند. روش پرداخت در آینده و پس از برگزاری کارگاه‌ها اعلام خواهد شد.


خانه
زمینه‌های علمی کنفرانس
ارسال مقاله
تاریخ‌های مهم
کمیته‌ برگزاری کنفرانس
سخنرانی‌های علمی
کارگاه‌ها
میزگرد
ثبت‌نام در کنفرانس
برنامه‌ی کنفرانس
محل برگزاری و اطلاعات تماسپیوند‌های مرتبط
Copyright © 2020 IPM School of Computer Science